STOP MET ALCOHOL VOOR JONGEREN

STOP MET ALCOHOL VOOR JONGEREN
“Over de gevaren en gevolgen van alcohol gebruik bij jongeren”

Nieuw boek van kinderarts en alcoholexpert Nico van der Lely over alcoholgebruik bij jongeren en studenten: Stop met alcohol voor jongeren – waarom dat moet en hoe het kan. In dit boek geeft Van der Lely een compleet en actueel overzicht van de (onbekende) gevaren op korte en lange termijn van alcohol bij jongeren. Hij richt zich met Stop met alcohol voor jongeren tot ouders, beleidsmakers, artsen, docenten en (sport)trainers.

Van der Lely’s boodschap is duidelijk: alcoholgebruik onder jongvolwassenen verdient meer aandacht. Hij waarschuwt voor de langetermijnrisico’s, waaronder zeven soorten kanker die met alcoholgebruik in verband worden gebracht, en hoopt met dit boek het debat over alcoholpreventie verder op de kaart te zetten.
Hij schetst de situatie in Nederland en België, zet uiteen wat drank allemaal kapotmaakt voor kinderen en jongeren, en laat 25 mensen aan het woord die vanuit hun beroep of ervaring net als hij vurig pleiten tegen alcoholgebruik door jongeren.
In zijn nieuwe boek gaat Van der Lely verder dan alleen preventie en opvoeding. Het bevat de nieuwste cijfers en inzichten over de gezondheids- en maatschappelijke gevolgen van alcoholgebruik door jongeren en jongvolwassenen. De effecten – op korte en lange termijn – zijn namelijk behoorlijk ernstig. Daarvoor lijkt onze samenleving blind, en dat verontrust Nico en andere artsen en onderzoekers.

Als mede-initiatiefnemer van de wetswijziging in 2014, die leidde tot minder alcoholgebruik onder jongeren onder de 18, richt Van der Lely zich nu op jongvolwassenen. Uit recente cijfers blijkt dat een groeiend aantal oudere jongeren die drinken, overmatig en zwaar drinkt, met verontrustende gevolgen als ongelukken, agressie, seksueel misbruik en op lange termijn een verhoogd risico op kanker en hersenschade.

In 2014 werd in Nederland de wet gewijzigd, waardoor de verkoop van alcohol aan jongeren onder de 18 jaar werd verboden. Hoewel dit heeft geleid tot minder alcoholgebruik bij jongeren, blijft het probleem bij oudere jongeren nog zorgwekkend. Van der Lely, oprichter van de eerste alcoholpoli’s in Nederland en per 2024 ook in België, zet zich onvermoeibaar in om de schadelijke gevolgen van alcoholgebruik op korte en lange termijn te bestrijden. En hij gaat de strijd aan met de drinkcultuur in België, waar jongeren vanaf 16 jaar zwak-alcoholische drank mogen kopen.
Van der Lely’s boodschap is duidelijk: alcoholgebruik onder jongvolwassenen verdient meer aandacht. Hij waarschuwt voor de langetermijnrisico’s, waaronder zeven soorten kanker die met alcoholgebruik in verband worden gebracht, en hoopt met dit boek het debat over alcoholpreventie verder op de kaart te zetten.
Met bijdragen van o.a. Erik Scherder, Teun van de Keuken, Evi Hanssen, Ann De Guchtenaere, Filip Lardon, KWF, Trimbos en STAP, Nederlandse en Vlaamse artsen en professionals, schetst het boek een actueel beeld van dit maatschappelijke probleem.

Prof. dr. Nico van der Lely is kinderarts aan het Reinier de Graaf Gasthuis in Delft, oprichter van de Stichting Jeugd & Alcohol en hoogleraar aan de Universiteit Antwerpen.
Zijn doel is om alcoholschade bij jongeren te voorkomen. Hij is ook coauteur van Onze kinderen en alcohol en De alcoholvrije puber. In dit nieuwe boek deelt hij zijn jarenlange ervaring en uitgebreide data uit de praktijk, ondersteund door zijn samenwerking met universiteiten en professionals in Nederland en België.

 

Nog geen abonnee?

Abonneer u op ons vakblad Voetzorg+ en volg één klinische les + LiveActueel van 16 december a.s. geheel gratis!

Wordt vandaag nog Community abonnee en u ontvangt per email een persoonlijke kortingscode voor een klinische les naar keuze van maar liefst 100%. Een jaarabonnement kost €89,50 (€82,11 + 9% btw) maar levert zo direct voordeel van €56,95 dus kost u eigenlijk €25,16 (onze nascholingen zijn vrijgesteld van btw). Zie onder voor meer informatie de 4 klinische lessen (oncologie, reuma, diabetes + overige riscicovoet).

Gratis deelname aan één klinische les is slechts 1 van de vele voordelen van een Community jaarabonnement (ProCERT leden kunnen zo kosteloos tot 8 punten per jaar verzamelen):

  • 6x het Magazine Voetzorg+ per jaar.
  • Zo’n 12 nieuwe artikelen per editie.
  • Lees het Magazine als flipbook.
  • Mogelijkheid om inhoud te downloaden en/ of te printen.
  • Onbeperkte toegang tot Het Archief .
  • Speciaal ontwikkelde content zoals Quick Reference Cards.
  • 10% korting op de meeste scholingen van MischaNagel.nl.
  • 3x jaar zonder kosten deelnemen aan LiveActueel + 1x Klinische les (tot 8 ProCert punten)

Klinische lessen: Verdiep uw expertise in specialistische voetzorg

Zoekt u verdieping in uw vakgebied als (medisch) pedicure? Marijn Poels ontwikkelde daarom 4 klinische lessen; praktijkgerichte nascholing voor de behandeling van patiënten/ cliënten met diverse aandoeningen en risicovoeten.

Wat heeft u aan onze klinische lessen?

  • Praktische kennis door bespreking van realistische casussen
  • Inzicht in complexe voetproblematiek bij verschillende ziektebeelden
  • Verdieping in specialistische behandelmethoden
  • Handvatten voor effectieve communicatie met andere zorgdisciplines

Deze lessen zijn waardevol voor zowel samenwerkende als zelfstandig werkende professionals. Door gezamenlijke reflectie en het delen van ervaringen versterkt u uw klinisch redeneren en behandelvaardigheden.

Resultaat: Na het volgen van een klinische les bent u nog beter in staat om veilige en effectieve voetzorg te verlenen aan patiënten/ cliënten met specifieke zorgvragen.

Interesse in het verbreden van uw expertise? Ontdek ons aanbod aan klinische lessen en schrijf u vandaag nog in.

U kunt iedere les los boeken, maar als (nieuwe en bestaande Community abonnee kunt u er 1 gratis volgen.

Partners:

De redactie van de artikelen wordt op geen enkele manier beïnvloedt door adverteerders of sponsoren. Bekijk hier ons redactiestatuut

Laatste nieuwsberichten:

Social share

Facebook
X
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp